16. júna 2012 usporiadal Klub chovateľov nemeckého krátkosrstého stavača jesenné skúšky stavačov, na ktorých bol udeľovaný pracovný titul CACT (čakateľstvo na slovenského šampióna práce). Revír na vykonanie skúšok poskytla Poľovnícka spoločnosť Bažant - Mojmírovce.

Zraz účastníkov sa konal na strelnici v Mojmírovciach. Na nástupe bolo 11 psov, z toho 10 nemeckých krátkosrstých stavačov a 1 anglický pointer. Hlavným rozhodcom skúšok bol MVDr. Andrej Zechmeister.

Práca psov v teplom počasí bola síce namáhavá, ale napriek tomu 7 z nich úspešne absolvovalo skúšky v I. cene. Zvyšné 4 psy na skúškach neuspeli. Výsledky skúšok boli nasledovné:

1. CELL zo Šurianskeho kopca, nemecký krátkosrstý stavač, vodič - Marek Banás, I. cena, 248 bodov, CACT
2. GOR od Blavy, nemecký krátkosrstý stavač, vodič - Vlastmil Polakovič, I. cena, 245 bodov, Res. CACT
3. PIRA Kořenice, nemecký krátkosrstý stavač, vodič - Ladislav Banás st., I. cena, 245 bodov
4. ORA WK-SB, anglický pointer, vodič - Martin Adámek, I. cena, 245 bodov, CACT
5. CEDRA zo Šurianskeho kopca, nemecký krátkosrstý stavač, vodič - Terézia Radvaňová, I. cena, 239 bodov
6. FELA od Blavy, nemecký krátkosrstý stavač, vodič - Miroslav Minarič, I. cena, 238 bodov
7. GAMA od Blavy, nemecký krátkosrstý stavač, vodič - Karol Tollarovič, I. cena, 235 bodov

Výborný výkon podala suka anglického pointra ORA WK-SB s vodičom Martinom Adámkom, čo jej ako jedinému zástupcovi tohto plemena tiež vyslúžilo titul CACT.

Akcia bola organizovaná na vysokej úrovni domácimi členmi poľovníckej spoločnosti a po celý deň panovala na skúškach príjemná atmosféra.

Matej Mezovský