Vážení  priatelia  poľovnej  a športovej kynológie. Úvodom mojej správy by som vás chcel čo najsrdečnejšie pozdraviť  a popriať vám veľa úspechov. A následne  vás  poinformovať o našej klubovej akcii  Jesennom  FT  anglických a kontinentálnych stavačov  v Budmericiach.

Tento rok sa do súťaže prihlásilo 7 pracovných a 6 výstavných psov

11.marca 2018 sa konala v Matúškove Výročná členská schôdza  klubu. Zúčastnilo sa na nej 31 členov zo 62 platiacich členov klubu ku dňu začatia schôdze. Tento rok sme sa vám rozhodli priblížiť priebeh schôdze aj fotodokumentáciou.

Národný Field Trial -  Memoriál Júliusa Pántika   28 - 29.4.2018 Biely Kostol

Najúspešnejším stavačom prvého dňa boli
v kategórie FT - sólo dvojíc CHILLI Levis Scandiaca - POI s vodičkou Patríciou Hurban Rusňákovou, ktorí získali hodnotenie – V.D. a 11 bodov a Pohár naúspešnejšieho anglického stavača.
Najúspešnejšou vodičkou druhého dňa sa stala p. Marie Varhánková z ČR so svojou sukou AS CANIDIA Seva, ktorá získala hodnotenie D – 9 bodov a Pohár o najúspešnejšieho anglického stavača.

Výcvikový kurz ukončený T.A.N. výsledky: zo 17 prihlásených psov sa skúšok zúčastnilo 10 psov a 3 uspeli.

ARRES z Gašparíkovho dvora majiteľka Simona Cehláriková
ONLY CHOCO_LITO Scandiaca  majiteľka Patríciou Hurban Rusňáková
LUCA Aristani´s Kheetan majiteľ Roman Zattovicz

Viac foto tu: https://sdagmar.rajce.idnes.cz/Vycvikovy_den_SKPS_14.7.2018_Biely_Kostol_a_vysledky_T.A.N._15.7.2018/#

Veľká vďaka patrí Martinovi Adámkovi a PZ Parná Biely Kostol za revír a chatu, Patke Rusňákovej za super organizáciu, Martinovi Adámkovi a Romanovi Zattoviczovi za výborný  výcvik,  Ivanovi Dugovičovi a Ľubošovi Knappovi za odborné posúdenie a nakoniec vďaka za zdokumentovanie týchto dvoch dní Renáte Trúchlej  a Dagmar Šlachtovej.

30.9. 2017 sa konali už tradičné Jesenné skúšky stavačov so zadávaním titulu C.A.C.T. Bohužiaľ na rannom nástupe nebolo ani jedno plemeno prislúchajúce nášmu klubu. Za krásneho slnečného počasia nastúpilo osem psov, plemenná skladba bola rôznorodá, MKS, SHS, NKS, MDS.

Záverečné súťaže:

BIS:

1.       Miesto  - ÍRSKY SETER ČERVENÝ, ARAMIS APOLLY MORAVIA, (KASPŘÍK JAN - CZ)

BIS Junior

1.       Miesto  - ÍRSKY SETER ČERVENÝ, GLIMMER NOBLESSE BUTTERFLIES BELLY, (MIKULÁŠOVÁ SIMONA)

Najkrajší pár psov :

1.       Miesto  - ÍRSKY SETER ČERVENÝ, GORELČÍKOVÁ JAROSLAVA

Najkrajšia chovateľská stanica :

1.       Miesto - ÍRSKY SETER ČERVENÝ - SLOVAK BASE (SOJKOVÁ DAGMAR)

Najkrajší pracovný pes výstavy :

1.       Miesto  - ÍRSKY SETER ČERVENÝ - STELLAR CLUSTERS JAY SLOVAK BASE (SOJKOVÁ DAGMAR)

Prinášame vám výsledky z Klubovej výstavy vo Vlčkovciach. Fotografie jednotlivých psov postupne doplníme.

Minulý víkend sme spoločne strávili na MFT v Dojči. Je potešiteľné, že na naše klubové akcie prichádza stále viac psov. Po šoku v B. Kostole keď prišlo 45 psov a museli sme narýchlo zháňať rozhodcov, zaviedli sme prihlasovanie v predstihu. Na súťaž MFT v Dojči boli delegovaní rozhodcovia: Atilla Péter H, ing.Pavel Kondečný CZ, Josef Slavík CZ, Zoltán Války, Martin Adámek, Ivan Dugovič -hr. všetci SK. V sobotu štartovalo 39 psov a v nedeľu 27 psov. Tesne pred súťažou vypadli dojednané jarabice a aby sme nemuseli zrušiť celú akciu núdzovo sme použili bažantiu zver, ktorá sa na FT až tak veľmi nehodí.

Najúspešnejším anglickým stavačom bol pointer Sáregresi Pointerland Athos vodič Pál Josi, získal hodnotenie Veľmi dobrý 1. Medzi kontinentámi sa najlepšie darilo Wind Golo z Kvitele  Výborný 1, CACT/CACIT s vodičom Petrom Zoubkom z ČR.

25.03.2017 sa uskutočnil NFT ako Memoriál Júliusa Pántika v Bielom Kostole. Nádherné slnečné ráno privítalo 44 psov z Čiech, Maďarska a Slovenska. Zloženie plemien bolo nasledovné 14 POI, 3 IS, 1 IČBS, 2 AS, 3 GS, 9 NKS, 8 MKS, 1 EB, 2 WKS, 1 Braco. Na NFT bol delegovaný rozhodcovský zbor Hr. Adámek Martin , Války Zoltán, ktorí posudzovali komplet Angličanov. Ďalej Banás Ladislav st. a Banás Ladislav ml. posudzovali kontinentálov – FT sólo a rozhodcovia Knapp Luboš a Balogh Ladislav posudzovali kontinentálov derby a TAN.

fotky nájdete tu.