Víťaz oboch dní: p. Ľuboš Knapp s POI AMARETTA Vernum Ventulus 2x Excellent, 2x CACT

Všetky fotky  si môžete pozrieť tu:

Normal 0 21 false false false SK X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:8.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:107%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

NFT  PODOLIE  20. - 21. 10. 2018

Dňa 20. a 21. 10. 2018 Slovenský Klub Pointrov a Setrov usporiadal Národný Field Trial, ktorý sa ale niesol v medzinárodnom duchu. Štartovali vodiči zo Slovenska, Českej, Maďarskej a Poľskej republiky.

Po oba dni posudzoval rozhodcovský zbor : p. Dugovič Ivan, p. Meštánek František, p. Pál Jozef, p. Noveczky Katalin, p. Zelenka Juraj, Hr. p. Adámek Martin.

O tento Trial sme mali enormný záujem a preto tí, ktorý sa včas neprihlásili, mali smolu a neboli prijatí. Je to daň za to, že si to nechávajú na poslednú chvíľu! Po prvýkrát sme usporiadali FT v Podolí pri Novom Meste Nad Váhom na odporúčanie nášho člena Mgr. Tibora Hašana.

Privítal nás predseda PZ p. Ing. Ján Gučík, ktorý nám ponúkol dostatočný priestor. Porasty boli výborné, veľmi dobre zazverené pernatou ale aj srnčou zverou.

V sobotu ráno nastúpilo 45 psov.
V FT sólo excelovala suka POI. AMARETTA Vernum Ventulus zo skúseným vodičom Lubošom Knappom, ktorý zvíťazili a získali 17 bodov EXC. CACT.
Ďalším úspešným bola suka POI. DOROTA Chocolate Ellie Scandiaca vodič Roman Zattovicz 12 bodov Veľmi dobrý.
V pároch bol jediný úspešný pes POI. NEOX Scandiaca vodič Ladislav Okapec 10 bodov Veľmi dobrý.
V sobotu zároveň prebiehal aj T.A.N. podarilo sa uspieť dvom našim členom. Suka GS. GABBANA Black Ivy vodič Barak Anikó a AS  Coco Chanel Lanamore Lymarkos vodič Bartovič Adam.
Kontinentálne stavače: najúspešnejší NKS BAJKA da Atila Flagellum vodič Petr Zoubek 14 bodov Veľmi Dobrý, druhý MKS ESZTER Házi DrótosCsenge vodič Ester Takács 12 bodov Veľmi dobrý.

V nedeľu nastúpilo 50 psov.
V silnej konkurencii vo FT sólo svoje kvality  znovu potvrdila suka POI. AMARETTA Vernum Ventulus vodič Luboš Knapp 18 bodov EXC. CACT.
V pároch sa najlepšie darilo suke POI. MAJA z Halikarnasu vodič Magdalena Szafran 12 bodov Veľmi dobrý.
Pre veľký záujem sa aj v nedeľu bežal T.A.N., jediným úspešným bol IS GLIMMER Noblesse Butterflies vodič Simona Mikulášová .
Z kontinentálnych stavačov bol najúspešnejší pes NKS WIND Golo z Kvítele vodič Petr Zoubek 18 bodov EXC. CACT. Výborné výkony predviedli v derby kontinentáloch, kde zo siedmych psov šesť uspelo, najúspešnejším bol My French Boy du Vallon des vodič Věra Klimešová 18 bodov EXC.

Celý víkend prevládalo super počasie, revír bol dobre zazverený, určite nie každý dopadol podľa svojich očakávaní, ale bolo treba aj trošku toho povestného kynologického šťastia, tak možno na budúce. Chcel by som srdečne poďakovať PZ Podolie na čele s p. Gučíkom za poskytnutie revíru a dvojdňovú starostlivosť o rozhodcov aj vodičov. Všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a pričinili sa o hladký priebeh Field Trialu. Ale osobne chcem poďakovať našej šikovnej ekonómke Patrícii HR. ktorá mala najviac práce s týmto trialom a obetovala mu veľmi veľa času. Ešte raz Ďakujem všetkým a vážme si takýchto zanietených ľudí pre kynológiu pretože bez nich nezorganizujeme žiadnu akciu!

Teším sa na ďalšie spoločné stretnutia Slovenského klubu pointrov a setrov !

Hlavný rozhodca  Martin Adámek