Po  Lesných a Všestranných skúškach každoročne nasledujú naše Memoriály ako prvý každý rok býva Memoriál Jozefa Kadleca /MJK/. Už 49.ročník MJK sa uskutočnil  6.-7.9.14. na upätí Malých Karpát  v dedine Plavecké Podhradie a Hôrka Rohožník kde má sídlo spoločnosť  Agropartner, ktorá prijala všetkých účastníkov so všetkým čo ku takejto akcii patri za čo im niekoľko krát bolo vyslovené poďakovanie.

Do súťaže sa prihlásilo 18 stavačov a 1 jazvečík dlhosrstý. Plemenné zloženie bolo nasledovné  11 NKS, 5 MKS, 1 SHS a 1 POI ktorého viedol náš člen p. Adámek Martin.

Poľná práca bola na trávnatých plochách PZ Plavecké Podhradie, lesná práca revíroch VL Malacky a vodné disciplíny v PZ Prievaly. Hlavnou zverou v poli boli komorované jarabice ktoré pre mnohých účastníkov sa stali problémovými nakoľko aj skúsení cvičitelia mali na pokojnosti pred zverou znížené známky. Hodne psov na vodných disciplínach bolo penalizovaných nakoľko stopa zveri bola na vodnej hladine.
Za prítomnosti vnuka Jozefa Kadleca MUDr. Miroslava Kadleca a jeho manželky, ktorí sa posledné roky pravidelne zúčastňujú tejto súťaže a prispievajú cenou boli vyhodnotení jednotliví psi. Všestranným víťazom  SR  pre rok 2014 a titul CACT sa stala suka NKS  Kiara z Dubovských luhov s vodičom Ing. Jursom Jozefom CSc. ktorá ziskala I.c. s 495 bodmi, druhá  skončila  Gama od Blavy NKS s vodičom Tollarovičom Karolom v I.c. so 480 bodmi a tretí skončil Gor od Blavy  s vodičom Polakovičom Vlastimílom v I.c. a so 476 bodmi.
Naším najúspešnejším bol POI  Aladema Jojo s vodičom p. Adámkom Martinom ktorí získali  II.c. a 430 bodov. Ak si uvedomím, že pred jeden a pol mesiacom tento pes ešte nevedel plávať tak to je veľmi pekný úspech za čo Martinovi ešte raz srdečne gratulujem a ďakujem.
Ostatné výsledky Vám napovie tabuľka z tohto podujatia.


Korič M.

Výsledky  Memoriál Jozefa Kadleca 2014