Druhou a  najväčšou   záverečnou súťažou stavačiarskej sezóny  na Slovensku bol uvedený Memoriál,  ktorý sa uskutočnil v okrese Nové Mesto n/Váhom. Pri tejto príležitosti bola daná pocta nestorovi slovenskej kynológie v predvečer konania MKS tým, že na jeho dome na Tehelnej ulici v Novom Meste kde žil a pracoval mu bola odhalená  Pamätná tabuľa. Boli spomenuté jeho zásluhy na vyšľachtení dvoch národných plemien slovenského kopova  a slovenského hrubosrstého stavača.

Samotný MKS sa v tomto roku realizoval  v PZ Kalnica –sever, PS Ostré vrchy, Podolie a PS Nová Ves n/Váhom. Považský Inovec bol v peknom počasí veľmi pekným lesom na pohľad ale pre mnohých vodičov a ich štvornohých priateľov aj kameňom úrazu. Lesné disciplíny sa konali na vrchole lesných porastov ktoré oplývali veľkou členitosťou kde v mnohých prípadoch nik nevedel ktorým smerom šiel pes a odkiaľ sa vráti. Poľná práca prebiehala v PZ Podolie kde bol repný porast a ďatelina čo psíkom vyhovovalo ovšem dostatok divej zveri preveril psov na pokojnosti pred zverou. Vodná práca i keď zdanlivo ľahký porast rákosia /bol riedky a úzky/ posunul psov do tretej ceny.
Počet štartujúcich bol 22 psov  plemenná skladba bola nasledovná  5 MKS, 2 ČF , 1 SHS, 1 POI, 1 NDrS, 2 MDrS , 10 NKS. Úspešne  ukončilo MKS  18 psov čo za histórie ešte nebolo z toho vyplýva že psy boli s dobrými vodičmi pripravovaní. Zahraniční vodiči boli z Maďarska a ČR. Z 18 psov  skončili 3 v I.c., 9 v II.c , 6 v III.c. a 4 neobstáli.
Víťazom  sa stal   Vido z Bilice  NKS s vodičom Banásom Ladislavom st. zo ziskom 492 bodov v I.c a bol ocenený za najlepšiu prácu v lese ,druhé miesto obsadila maďarská  vodička  s MDrS Zöldmali Zala so ziskom 486 bodov v I.cene s vodičkou Miczek Zsófiou a tretie miesto obsadila suka NKS  Cira z Vištuka s naším členom s p. Válkym Zoltánom ktorí získali  469 bodov v I.cene.
Podrobné výsledky Vám napovie tabuľka.