Na základe plánu práce usporiadal SKPS v Budmericiach  22.3.15 výcvikový deň pre naše plemená  pred skúškovým obdobím ktorý bol zameraný pre začínajúcich členov a pokročilých nakoľko mnohí nemajú možnosti poradenstva a  priestoru.

 

V Budmericiach sa v ranných hodinách zišlo cez dvadsať psíkov čo bol pre mňa potešiteľný pohľad i keď studené počasie robilo svoje ale v každom prípade účel bol splnený. Začali sme v miernom závetrí pod rybníkom disciplínou pre mladých psov vystavovanie Na tento účel priniesol predseda holuba, prepelice, orebice pri hodnotení pri navádzaní na zver môžem konštatovať že tí ktorí správne využívali systematický protivietor a nedovolili svojím psom prísť viac ako dva-tri metre od zveri všetci na holubovi boli úspešní v ďalšom prechode na prepelice to mali jednoduchšie samozrejme že lovecký pud je silný preto vodiči mali psíkov na vôdzkach. Preto budem rád ak všetci ktorí to potrebujú budú pokračovať vo výcviku kľudov pred zverou pretože bez nich nemôžu svoje psy predvádzať úspešne. Po premiestnení sa na nový priestor do porastu pšenice pri Silnice a Tehelne sme sa rozdelili na dve skupiny druhú s účelom prípravy na FT p. Zattovicz zobral do porastu pšenice a odskúšali prácu v pároch. Ja som pokračoval  v Tehelne v upevňovaní a vytrvalosti pri vystavovaní bolo vidno kto je zohratý so svojím psíkom a rozumie mu nakoľko pri posledných prepeliciach a orebice to stálo za pohľad. čo sa týkalo štýlu vystavovania pre jednotlivé  plemená. I keď som vyzval účastníkov hlavne mladých aby sa pýtali na nejasné veci všetkým bolo všetko jasné zrejme si dobre odovzdávame vedomosti tak výsledky sa dostavia.

Na záver po  MFT v Šenkviciach môžem konštatovať, že tento deň účel splnil nakoľko na T.A.N.-e boli majitelia úspešní hlavne ma potešil výkon POI bez toho že by som iné naše plemená odsúval majiteľa MUDr.Chabroňa, ktorý s 9.5 mesačným predviedol ukážkovú prácu na komorovanej zveri a prirodzených bažantoch. Z tohto miesta si želám aby sme takú účasť mali vždy.
 
Korič M.