Po roku sme sa stretli na známom mieste v Šenkviciach na strelnici, na pätnástom ročníku špeciálnych skúšok z vodnej práce, ktoré už tradične organizuje náš klub za výdatnej pomoci členov poľovníckeho združenia Dolina Šenkvice. Prihlásených bolo 20 stavačov, na ranný nástup sa dostavilo 17 vodičov zo svojimi zverencami.     Plemenná skladba bola rôznorodá, štartovali 3 poitri, 1 írsky seter, 1 gordon seter, 2 českí fúzači, 4 nemeckí krátkosrstí stavači, 3 nemeckí drôtosrstí stavači, 1 nemecký dlhosrstý stavač a 2 maďarskí krátkosrstí stavači. Posudzoval rozhodcovský zbor pod vedením p. Janka Horváta, ktorému asistovali p. Ivan Dugovič, p. Luboš Knapp, p. František Nezhoda a p. František Gašparovič.    Na tohtoročných skúškach sa posudzovalo už podľa nových zmien v skúšobnom poriadku, čo prekvapilo niektorých vodičov. Aj napriek tomu to ich štvornohí zverenci zvládli výborne, čo potvrdil aj na záverečnom i keď upršanom vyhodnotení hlavný rozhodca, ktorý vyzdvihol výbornú pripravenosť psíkov, ale aj disciplínu vodičov. Počas skúšok nebol podaný žiadny protest. Samozrejme nie každému sa darilo podľa jeho predstáv, určite bolo treba aj trošku toho kynologického šťastia. Skúšky dokončilo 15 stavačov: 13 psov skončilo v I. cene, z toho 4 psi dosiahli plný počet bodov, 2 skončili v II. cene a 2 psi vypadli. Víťazom sa stala mladá sučka NDS – CIFRA z Hodského hája s vodičom Radovanom Honíškom s plným počtom 108 bodov - I. cena, CACT. Najlepším anglickým stavačom bola sučka CHARDONNAY Jay Slovak Base s ostrieľanou vodičkou Dáškou Sojkovou, ktoré spolu dosiahli krásnych 108 bodov - I. cena a CACT.    Napriek tomu, že počasie nám veľmi neprialo, celé skúšky prebehli hladko. Môžeme povedať, že ako organizujúci chovateľský klub anglických stavačov môžeme byť hrdý na úroveň prezentovaných anglických stavačov, ktorí všetci skončili v prvej cene. Ostáva nám len dúfať, že budúci rok sa nedáme zahanbiť a z celkového počtu štartujúcich bude aspoň polovica patriť medzi našich angličanov.

 
    Pekné fotky z celej akcie nájdete vo fotogalérii.