PROPOZÍCIE:

 

 

Slovenský klub pointrov a setrov usporiada v dňoch 23.-24.07.2022

Výcvikový víkend ukončený skúškou vlôh TAN

Program:

 

·       8.00 zraz na poľ. chate PZ Parná – Biely kostol

upozorňujeme, že autá je potrebné nechať na vstupnom parkovisku Kamenná cesta, keďže k chate je zákaz vjazdu

·       8.15 registrácia, veterinárna prehliadka, raňajky

·       9.00 otvorenie skúšok a rozdelenie do skupín, odchod do revíru

ü  Skupina A – príprava na skúšku vlôh TAN a Field Trial: tréning zameraný na hľadanie, vystavovanie, postupovanie na pernatej zveri, kľudy pred srstnatou zverou, kľud po výstrele

ü  Skupina B – príprava na Farbiarske skúšky (kľud na stanovišti, posliedka, práca na nepofarbenej stope), Vodná práca (disciplíny vo vode: ochota, dohľadávky, prinášanie), Práca v poli (hľadanie, vystavovanie, postupovanie, pokoj pred srstnatou a pernatou zverou, dohľadávky, vlečky a prinášanie (pernatá, srstnatá), vodenie na remeni, kľud po výstrele, aporty a príprava pre začiatočníkov

·       12.00 spoločný obed (možnosť výberu menu)

·       13.30 názorné ukážky a prednáška - príprava psov na výstavu (predvedenie, postoj), úprava a strih srsti,

ü  spoločná diskusia o výcviku, tréningové postrehy a rady

·       15.30 odchod do revíru, poobedňajšie skupinové tréningy

·       19.00 spoločná grilovačka a diskusia o výcviku, tréningové postrehy a rady

NEDEĽA:

·       15.00 (aj skôr)  odchod do revíru, poobedňajšie skupinové tréningy

·       16.30 (aj skôr)  Skúška vlôh T.A.N.Do prihlášky prosím uveďte o aký druh výcviku máte záujem – Skupina A, alebo B

(V prípade záujmu je možné urobiť aj kombinovanú skupinu) Kapacita skupiny 8 psov.

Každý účastník sa môže prihlásiť na stravu (obed v reštaurácii, spoločná grilovačka) a ubytovanie. Výber menu a pokyny k prihláseniu nájdete na druhej strane. Počas celého dňa bude k dispozícii aj bufet s nápojmi.

Výcvikový deň je určený predovšetkým pre začínajúcich vodičov a mladých psov vo veku od 6 mesiacov. Skúsený vodiči a starší psy sa môžu zúčastniť v prípade, ak nebude obsadený plný stav. Výcvik je určený predovšetkým pre anglické stavače, v prípade voľnej kapacity bude výcvik sprístupnený aj iným plemenám stavačov.

Štartovné:

ü  50 eur / deň / 1 pes / vodič

ü  v prípade viacerých psov u jedného vodiča bude uplatnená zľava

ü  Skúška vlôh TAN 25 Eur (člen klubu), 35 Eur (nečlen klubu)

Ø  v poplatku za výcvik je zahrnuté - zver na tréning (pernatá a srstnatá), tréner, prednáška a názorné ukážky prípravy psov na výstavu a úprava srsti, počas dňa budú k dispozícii výcvikové pomôcky (aportové atrapy, stopovacie vodítko, pomôcky pre kľud na stanovišti, strelec v prípade potreby), pitný režim počas dňa

 

Dvojdňový výcvik ukončíme skúškou vlôh TAN, ktorá sa uskutoční v nedeľu 24.7.2022 v poobedňajších hodinách.

Skúšku vlôh TAN nie je možné v tomto prípade absolvovať samostatne. Podmienkou je účasť na výcviku počas jedného z dvoch dní.

 

Každý vodič si prinesie píšťalku, vodítko + obojok, v prípade nekľudného či problémového jedinca aj prepravnú klietku, nádobu na vodu a misku, rodokmeň a veterinárny preukaz.

 

!!! V danom termíne neprihlásený účastníci, nebudú môcť štartovať !!!

!!! SKPS si vyhradzuje právo neprijať prihlášku na skúšky v prípade naplnenia kapacity štartujúcich psov aj pred termínom dátumu uzávierky !!!

 

Pokyny k prihláseniu:

1)     riadne vyplnenú prihlášku zaslať na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

a)     Upozorňujeme vodičov, že prihlásenie je záväzné a v prípade neúčasti a neuhradenia štartovného poplatku nebude žiadna ďalšia prihláška prijatá a nebude možné zúčastniť sa žiadnej ďalšej skúšky usporiadanej klubom SKPS.

b)     do prihlášky prosím uveďte o aký druh výcviku máte záujem – Skupina A, alebo B

c)     uzávierka prihlášok je 15.07.2022

 

2)      Úhrada štartovných poplatkov musí byť pripísaná na účet SKPS do 15.07.2022

V prípade nepripísania úhrady do dňa uzávierky, bude prihláška považovaná za bezpredmetnú.

 Názov účtu: Slovenský klub pointrov a setrov
 IBAN: SK 25 0900 0000 0000 1919 1003
 SWIFT code/BIC: GIBASKBX

Poznámka: Meno psa a číslo zápisu SPKP

Štartovný poplatok nebude vrátený pokiaľ nebude nahlásená neúčasť účastníka do 5tich dní pred konaním súťaže, to neplatí v prípade hárania feny, zranenia psa, alebo ochorení psa, čo musí byť doložené veterinárnym nálezom. Bez príslušného potvrdenia, nebudú štartovné poplatky vrátené.

 

3)     Spoločný obed bude po oba dni zabezpečený z reštaurácie Koliba.

Cena komplet menu (veľké porcie) 8 Eur/ osoba / deň

(z dôvodu akcií v reštaurácii, nám obed zabezpečia a privezú na chatu)

Menu sobota:

Paradajková polievka

a)     Kurací rezeň na prírodno, ryža, obloha

b)     Zeleninové rizoto so strúhaným syrom

Menu nedeľa:

Zeleninová polievka

a) Bravčový rezeň, varené zemiaky, obloha

b) Vyprážaný karfiol (syr), varené zemiaky, tatárska omáčka

 

Sobota – spoločná grilovačka

ü  budú zabezpečené potrebné suroviny na grilovanie (mäso, slaninka, klobásky, syry), pečivo, zelenina, horčica/kečup/omáčky, nealko

ü  cena 5 Eur/ osoba

 

4)     Ubytovanie:

a)     Varianta 1 – ubytovanie na poľ. chate PZ Parná

k dispozícii sú poschodové postele, kuchynka, spoločenská miestnosť, WC, možnosť rozloženia stanu/ stanovania, výbeh pre psov

(kúpeľňa nie je k dispozícii)

ü  rezervácia na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ü  poplatok 5 eur / osoba

ü  chata nemá samostatné izby ani kúpeľňu

ü  ubytovanie (postele) sú limitované pre 10 osôb

 

b)    Varianta 2 – penzión Koliba (Kamenná cesta 2, Trnava)

ü  dostupný 10 min peši/ chôdze od poľ. chaty PZ Parná

ü  ubytovanie je potrebné si zabezpečiť a uhradiť samostatne

ü  cena izby pre 2 osoby / 40 Eur

 

Záujemcov o ubytovanie a stravu upozorňujeme, že rezervácia je záväzná a je ju možné zrušiť bez nutnosti úhrady minimálne 5 dní pred konaním akcie. V prípade vopred neospravedlnenej účasti, bude nutné poplatky douhradiť.

Všeobecné pokyny:

Skúša sa podľa skúšobného poriadku pre T.A.N.. Podmienkou prijatia psa na skúšky je prihlásenie do termínu uzávierky emailom na adresu ekonóma a veterinárne kritériá, ako pri ostatných kynologických podujatiach.

Skúšky sa konajú za každého počasia a vodič zodpovedá za škody spôsobené svojim psom.
V deň akcie nie je garantované prijatie prihlášky. Prihláška môže byť prijatá len po rozhodnutí organizátorom, kedy sa pripláca k štartovnému príplatok 10€.

Poplatok za prihlásenie na skúšky, za ubytovanie a večeru je záväzný a po vyhlásení uzávierky organizátorom sa stáva splatným v deň konania skúšok.

Prihlásenie je záväzné a v prípade neúčasti a neuhradenia štartovného poplatku nebude žiadna ďalšia prihláška prijatá a nebude možné zúčastniť sa žiadnej ďalšej skúšky usporiadanej klubom SKPS.

Poprosím nezabudnite si priniesť riadne vyplnenú prihlášku, preukaz o pôvode - rodokmeň psa a očkovací preukaz s platnými očkovaniami. V prípade nesocializovaného či problémového psa/feny je potrebné mať k dispozícii aj prepravnú klietku a náhubok.

Prihlásením psa na skúšky majiteľ súhlasí s publikovaním fotografického materiálu zhotoveného na klubových skúškach v elektronických i printových médiách bez akýchkoľvek obmedzení.  

Podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov každý účastník súhlasí so spracovaním osobných údajov na účely registrácie, evidencie a spracovania výsledkov Výcvikového víkendu a skúšky vlôh TAN pre potreby SKPS a SPZ.

Riaditeľ: Martin Adámek
Ekonóm: Patrícia Rusňáková

Usporiadateľ: SKPS a PZ Parná