Upršané ráno na poľovníckom dome v Bielom Kostole privítalo 17 psíkov a ich majiteľov. GS -1, IČBS - 1, AS - 1, St.G -1., Ret. -1, POI - 2 a najpočetnejším plemenom bolo  10-IS. Inštruktormi dňa boli Rastislav Strakoš a Martin Adámek.

Fotogalériu nájdete tu.

Vzhľadom na vytrvalý dážď  sme začali malou poradou a prebrali sme jednotlivé výcvikové disciplíny. Do poľa sme nedočkavo vyrazili ešte za dažďa, začali sme hľadanie, vystavovanie, postupovanie a kľudy pred zverou. Na tento deň sme použili prepelice, ktoré boli výborne lietavé. Po občerstvení a kávičke sme prešli na dvor kde sme precvičili aporty z kačicou. Musím podotknúť, že skoro všetky psy boli mladí, neskúsení.  Práve tu boli vidieť vrodené vlastnosti, či už pri vystavovaní, postupe ale aj prinášaní.

Všetci sa veľmi snažili ale chcel by som vyzdvihnúť  niektorých psíkov napr. Gordon seter Fuge Frank z Dvorku Čamourku s vodičkou Anikó Barak: temperamentný pes, výborné  ďaleké priestranné hľadanie, dobré vystavovanie, výborný nos a vrodené prinášanie. Írsky seter Glimmer Noblesse Butterflies Belly s vodičkou Simonou Mikulášovou z B. Bystrice: mladá fenka,  temperamentá, ktorá ukázala krásne vystavovanie a  kľudy  pred zverou.

No  a nakoniec to najlepšie, Írský červeno-biely seter, Safír z Lukovských lánu  vodička Katka  Hvězdová:  rýchle, ďaleké, priestranné hľadanie, dobré nosenie hlavy, perfektná stavačka, postupovanie, kľud pred zverou , nádherný aport. Je to radosť pozorovať takého to psa

Všetky zaujímavé momenty z výcvikového dňa neúnavne zachytávala Dominika Drgoňová.

Chcel by som vyzdvihnúť všetkých vodičov za ich neutíchajúci entuziazmus pri výcviku ich štvornohých priateľov . Nech vám to vydrží !!!  

Ďakujem všetkým ktorý prispeli k dnešnému výcvikovému dňu.

 

                                                                      Martin  Adámek -  výcvikár  SKPS