Dňa 9.7.11 usporiadalo PZ Prašice v spolupráci s KCH NKS Lesné skúšky stavačov. Za veľmi teplého letného počasia a silnej konkurencie ostatných plemien , ktoré sú pripravované na vyššie súťaže v tomto roku náš klub reprezentovali traja pointri ASAN Biely Kostol s vodičom p. Somorom, BÁRA Pointra s Mgr. Bednárom M a ORAN WK-SB s p. Barantalom M. Zloženie štartujúcich bolo nasledovné NKS 9 ks, POI 3 ks, ČF 1 ks, NDrS 1 ks, horeuvedé počasie a členitý terén preverili pripravenosť jednotlivých psov a ich majiteľov.

Celkovým viťazom LSS sa stal domáci vodič p. Ing. Paluš Fr. so svojím ČF, ktorý ako hlasič obstál s p.Koričom M. s plným počtom bodov. Naše plemená sa stali rovnocennými súpermi ostatným plemenám nakoľko umiestnenie ASANA na peknom piatom mieste v prvej cene a BÁRI na šiestom mieste v prvej cene hovorí samé za seba. Budem rád ak vodiči neusnú na vávrinoch a popracujú na odstránení malých nedostatkoch a poštartujú v tomto roku na ostatných súťažiach. ORAN pre indispozíciu bol z tejto súťaže odvolaný no verím,
že p. Barantal dá jeho zdravotný stav do poriadku a pobeží tak ako si predsavzal. Všetkým, ktorí prispeli k dobrej prezentácii naších plemien srdečne ďakujem a prajem hodne chuti v ďalšom zápolení.

 

M.K.