RgO SPZ Trnava usporiadala 23. júna 2012 Farbiarské skúšky stavačov, pre náš klub veľmi úspešná akcia . Z titulu zastúpenia plemien nakoľko na nich štarovali dvaja GS, dvaja POI a jeden AS. Z počtu 15 psov v silnej plemennej konkurencii 5 ks NKS, 2 ks MKS, 1 ks WKS, 1 ks NDrS a 1 ks MDrS naše plemená potvrdili, že ak sa im venujeme sú rovnocennými partnermi ostatným plemenám. Podmienky neboli ľahké nakoľko strniskový porast lucerky a veľké suchá, ktoré v tomto roku boli sú tvrdým orieškom aj pre skúsených cvičiteľov nakoľko srnčie ratičky zanechávajú minimum pachu pre psov.
 
 
Z uvedeného počtu psov bolo deväť psov v I. c dvaja v II.c, dvaja v III.c. Náš klub reprezentoval výcvikár p. Adámek M s POI ALADEMMA Jojo ktorý získal I. cenu a 62 b. ktorý mal smolu na posliedke skončil druhý v poradí, tretím v poradí bol p. Potrok J. s POI Dolly biely Kostol, ktorý získali I. c so 62 b. u tejto dvojice som videl jednu zo špičkových posliedok tak ako na najvyšších súťažiach, na šiestom mieste skončila Ing. Garajová M. s AS Erda z Pántikov, ktorá získala I. c. 54 b. na zníženie niektorých známok prispela nervozita samotných vodičov. Ďaľšou dvojicou bol Ing. Groma B. s GS Cirus dvorce ktorý získali III.c so 40 b. je to mladá dvojica, ktorá potrebuje získať skúsenosti a smoliarskou bola Benkovská N. s GS Zarou, ktorý mali už za sebou veľmi úspešné disciplíny a neskúsenosť vodičky ju pripravila o popredné umiestnenie, vďaka jej nerozvážnemu ťahu pred stopou, si išla zo Zaruškou dobre “ pobehať“ po strnisku a Zaruška potom na farbiarskom remeni jak divoch nesústredený na stopu.
 
 
 
To je ponaučenie pre nás všetkých ak idem na stopárske disciplíny ŽIADNE ROZPTYLOVAČKY. ale aj tak som bol veľmi spokojný, pretože všetci úspešne predvádzali tak ako som uviedol v úvode. Prial by som si keby neusnuli na vavrinoch a ďalej sa pustili v budúcom roku do práce.
 
Spracoval Korič M.