Už tradične zaužívane na záver roka Slovenský klub pointrov setrov usporiadal  znovu v PZ Parná Biely Kostol Klubové JSS. 13.10.12 sa zišlo osem vodičov so svojimi psami na uvedených skúškach. Zloženie plemien bolo nasledovné  1 GS,1 POI,2 ČF,2 WS,1 SHS,1 NKS.

Do upršaneho rána nás domáci členovia privítali s úsmevom na tvári a tradične pripravenými špecialitami,čo vzdialenejších účastníkov dobre nabudilo do zápolenia. Výcvikár klubu a poľ. hospodár v jednej osobe vybral veľmi dobré lokality. Pre nás všetkých bolo potešením,že počasie sa zmenilo v prospech nás a slnečné lúče  nás hriali v priebehu celého dňa.
Rozhodcovský zbor začal skúšať  tradičnou prvou disciplínou Spoločná poľovačka, kde vodiči mali možnosť viesť psy na voľno alebo na vôdzke, tie psy,ktoré boli temperamentnejšie mali vodiči na vôdzkach aby zbytočne neriskovali znižovanie známok. Na tejto disciplíne sa súčasne odskúšalo prinášanie teplej zveri. Hneď v úvode bolo vidno kto má ako prepracované prinášanie s odovzdávaním zveri.
Pre nás bolo potešením, že sme tuná mali dvoch zástupcov naších plemien GS predvádzal p. Groma Boris zo Šurian a POI Kvasňovský Maroš z Cabaja. GS - CYRUS Dvorce predviedol v poli vynikajúci manier Angličana s výborným vystavením a postúpením a preukázaným kľudom pri vzlietnutí divého bažanta, začo získal výborné hodnotenie a stal sa absolútnym víťazom JSS  s počtom bodov 230 v I.c.. Ďalší náš reprezentant  POI - Jamal GIGI Scandiaca nebyť spoločnej poľovačky kde bol tento veľmi temperamentný pes na vôdzke získal v globále ešte lepšie bodové hodnotenie. Páčil sa nám jeho systém a výborné nosové prvky hlavne pri sledovaní stôp pri vlečenej pernatej a srstnatej zveri  s akou rýchlosťou a istotou ich vypracoval  bez toho aby čo len cm prebehol. Obom vodičom i touto cestou ešte raz srdečne gratulujem a ďakujem za dobrú reprezentáciu.
Negatívom pre mňa bol malý počet psov, ale aj keď by niektorí vodiči boli radi prišli, len ich včasné sa prihlásenie im v tom zabránilo je potrebné skutočne dodržovať  TERMÍN UZAVIEROK PRIHLÁŠOK inak to nebude je potrebné si na to zvyknúť.
Na týchto skúškach mimo dvoch jedincov, ktorí boli neúspešní /jeden prinášanie a jeden vlečená pernatá/ všetci skončili v I.cenách.

Korič M.