Po klubovej výstave 2010 za mnou (virtuálne) prišiel Jaroslav Šeďa s myšlienkou série rozhovorov s uznávanými a známymi chovateľmi anglických setrov, gordon setrov, írskych setrov a pointrov u nás i vo svete. Myšlienka bez ohľadu na vzdialenosť a čas podebatovať nad šálkou čaju s ľuďmi, ktorí do veľkej miery zasvätili svoj život chovu setrov a pointrov, dozvedieť sa niečo viac o nich, o ich začiatkoch, úspechoch, plánoch a o živote psov a so psami v rôznych kútoch sveta sa mi veľmi zapáčila a i keď jej realizácia trvala dlho, dúfam že výsledok bude stáť za to.

After Club Show 2010 Jaroslav Šeďa came to me (virtualy) with an idea to create series of interviews with respected and well-known breeders of English Setters, Gordon Setters, Irish Setters and Pointers from all over the world. I have been excited about the idea to talk together over a cup of tea, regardless of distance or time, with people who mostly devoted their lives to setter and pointer breeding, to hear about them, their beginnings, success, future plans and about dog life and life with dogs in different parts of the world. Even if it took me so long, I hope the result would be worth waiting.

Ak všetko pôjde bez problémov, budete si môcť v pravidelných intervaloch prečítať na našich stránkach rozhovory s jednotlivým chovateľskými osobnosťami. Každej z nich som zaslala rovnakú sadu otázok a odpovede tých ochotných sa pokúsim v rámci svojich schopností čo najvernejšie pretlmočiť čitateľom. K dispozícii bude vždy aj originál a pokiaľ v mojom preklade nájdete nepresnosti a chyby, napíšte mi prosím. Rovnako budem veľmi rada, pokiaľ mi zašlete svoje tipy na interview, mená chovateľov, chovateľských staníc, o ktorých by ste mali záujem dozvedieť sa niečo viac a možno za nejaký čas nájdete na tomto mieste rozhovor aj s nimi.

If everything works fine, you will be able to  read interviews with breeder personalities at this place periodically. Each of them has been given the same set of questions and I will try to translate the answers of willing ones. There will be also an original answer published and if you find mistakes or discrepancies  in my translation, please let me know. I would be very glad if you could sent me names of breeders and kennels you would like to learn more about and maybe you will find periodically interview with them periodically in the future.

Kristína Pjateková

Rozhovor s pani Maureen Justice, chovateľská stanica gordon setrov LIRIC už o pár dní.

Interview with Mrs. Maureen Justice, LIRIC Gordon Setter kennel  coming soon.